W ostatnim tygodniu września 2018 roku nieopodal stolicy Hiszpanii w Guadalajarze 1235 zawodników walczyło o trofea w ramach Mistrzostw Europy Seniorów w Badmintonie. Oprócz 24 biało-czerwonych graczy w imprezie brała udział piątka arbitrów znad Wisły, wśród nich sędzia badmintona z naszego klubu Mateusz Wróbel. Właśnie on tym razem na ME występował jako kursant pod wnikliwą obserwacją dwóch asesorów z Badminton Europe.

Finalnym efektem tej weryfikacji miało być uzyskanie wyższego poziomu jako pierwszy etap kariery sędziego badmintona na starym kontynencie. Po tygodniu sędziowania na mistrzostwach w sobotę 29 września 2018 roku kępnianin, członek i były zawodnik klubu Vol-Trick zdał egzamin praktyczny oraz pisemny i przez egzaminatorów został rekomendowany do akredytacji jako arbiter Badminton Europe. Tę fantastyczną informację podajemy dopiero teraz, ponieważ właśnie w tej chwili ukazał się oficjalny komunikat na stronie BE. Nasz Mateusz jak może już nikt nie pamięta swoje sportowe kroki rozpoczynał jako bramkarz w rodzimych Marcinkach, jednak życie pokierowało jego losy w kierunku profesjonalnej kometki.
Gratulujemy Mateuszowi zdania upragnionego egzaminu. Przysłowiowa blacha przenosi naszego ziomka do europejskiej elity oraz w przyszłości, po uzyskaniu większej wiedzy i doświadczenia otwiera mu drogę do dalszej kariery na europejskich i nie tylko arenach. Imprezy typu All England czy inne rangi wielkiego szlema oraz szansa na rozstrzyganie sportowych sporów na Mistrzostwach Europy, Świata czy nawet Olimpiadzie są już w bliższym zasięgu kępińskiego badmintonisty.

List od BE:

 

Nasi Sponsorzy

Patroni medialni

YouTube Vol-trick